Loading...

آموزش رفع خطاهای سینتکس Syntax در وردپرس

ابوالفضل حبیبی 1 سال پیش بدون نظر 1031 بازدید
Loading...
از 1 رأی

وردپرس با وجود گستردگی اجتماعی که دارد برخی اوقات مشکلاتی برای ما به وجود می آید که از پس هر کسی بر نمی آید و یا به گونه ای زمان گیر است که هر کسی وقت خود را نمی تواند صرف مشکل ما کند.
در دنیای اینترنت شما می توانید آموزش های زیادی را برای وردپرس مشاهده کنید.

تمامی کاربران قصد دارند تا چیزهای جدیدی را به سایت خود اضافه کنند و ببینند که آیا برای سایت شان می تواند سود آور باشد یا نه.
اما متاسفانه برخی اوقات یک خطای کوچک می تواند کل سایت را دچار مشکل کند و این می تواند برای کاربران آماتور / تازه کار وردپرس ناخوشایند و ترسناک باشد.
اگر شما قصد داشتید که یک چیز جدیدی را در وردپرس خود راه اندازی کنید و پس از آن با خطای Syntax error unexpected... مواجه شدید اصلا نگران نباشید.
شما اولین و آخرین کسی نیستید که همچین خطایی را مشاهده کردید!.
در این مقاله به شما کمک می کنیم تا بتوانید به راحتی خطاهای سینتکس وردپرس را برطرف کنید:

خطای سینتکس وردپرس

خطاهای سینتکس معمولا بر اثر مقداری مشکل در کدنویسی به وجود آمده است،ممکن است شما یک ویرگول (;) یک براکت اضافی را باز کرده اید و یا یادتان رفته است آن را ببندید و باعث شده تا کل اسکریپت دچار مشکل شود.

آیا شما به تازگی بخشی از کدی را در اینترنت برای قالب خود استفاده کردید؟
آیا شما به تازگی پلاگینی را بروز کرده اید؟ 

اگر به این مسئله دقت کنید که اخیرا چه کاری را انجام داده اید،مطمئنا می تواند به جواب این سوال برسید که خطای سینتکس وردپرس ناشی از چه چیزی است!.

رفع مشکل خطای سینتکس وردپرس

اگر شما قصد برطرف کردن خطای سینتکس وردپرس را دارید،باید در ابتدا کدی را که دچار مشکل شده است را ویرایش کنید.
شما می توانید کد مروبطه را حذف و یا خطای سینتکس را برطرف کنید.

رفع خطای سینتکس وردپرس

اغلب کسانی که تازه کار هستند،به هنگام نمایان شدن این خطا در وردپرس می ترسند زیرا این خطا می تواند به کلی سایت شما را نابود سازد!.
اگر شما به تازگی تکه کدی را از اینترنت به قالب سایت و یا پلاگین خاصی منتقل کردید می توانید به راحتی با رفتن به قسمت قالب ها و گزینه ویرایش ،آن تکه کد را پاک کنید.
ممکن است شما یادتان رفته باشد که چه فایلی را دقیقا ویرایش کردید و کجا کد را به آن فایل اضافه کردید.
هیچ نگرانی بابت این مسئله وجود ندارد،به هنگام مشاهده خطای سینتکس وردپرس،به وضوح می توانید مشاهده کنید که در کدام فایل و کدام خط تکه کد مشکل دارد و می توانید آن را ویرایش و یا حذف کنید تا مشکل سایت شما برطرف شود.
به هنگامی که شما یک بار کد را ویرایش و یا حذف کردید،کافی است فایل را ذخیره کنید و دوباره به سایت برگردید و می بینید که سایت شما به درستی در حال کار کردن است.
بد نیست قبل از این کار ابتدا یک پشتیبان داده (Backup) از سایت خود بگیرید،زیرا ممکن است شما با پاک کردن این تکه کد،مشکل دیگری در سایت ایجاد شود،بنابراین اگر شما یک پشتیبان داده داشته باشید می توانید حداقل سایت را به روال قبل برگردانید و از یک متخصص کمک بگیرید.

امیدواریم که شما بتوانید با موارد ذکر شده، خطای سینتکس وردپرس را برطرف نمایید.

ابوالفضل حبیبی

به نام خدا ابوالفضل حبیبی هستم، عضوی از خانواده فِنیکس همیار شما در مجموعه مقالات فِنیکس، برای کمک و افزایش مهارت های شما فعالیت می کنم.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شود. ( ورود - عضویت )
Loading...

نظرات (0)

عضویت در کانال تلگرام فنیکس