Loading...

اضافه کردن سایت وردپرس به وبمستر تولز گوگل

مصطفی دهقان 2 سال پیش بدون نظر 960 بازدید
Loading...
از 2 رأی

وردپرس به گونه ای مهم است که هر زمان خطای امنیتی و یا دیگر مسائل در آن رخ دهد،گوگل به تمامی وب مستران ایمیل می زند و مشکلات امنیتی وردپرس را اطلاع می دهد! زیرا بیش از 80 درصد سایت های دنیا به کمک سیستم مدیریت محتوا وردپرس ایجاد شده اند. یکی از مهم ترین مسائل بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر،اضافه کردن سایت وردپرس به وب مستر تولز گوگل است. بسیاری از افراد سوال می پرسند که چگونه می توانند ترافیک بازدید سایت را افزایش دهند.
شما می توانید با استفاده از راهنمایی هایی که توسط وب مستر تولز گوگل به شما ابلاغ می شود،ترافیک سایت را افزایش دهید.

در این مقاله به شما یاد خواهیم داد که چگونه می توانید سایت وردپرس خود را به وب مستر تولز گوگل متصل کنید.

 

در این مقاله میخوانید : 

 

وب مستر تولز گوگل چیست؟

وب مستر تولز گوگل / Google Webmaster Tools ابزاری است که توسط گوگل برای کسانی که سایت دارند و وب مستر هستند ایجاد کرده است و با نکاتی که در این ابزار ذکر می شود می تواند شانس شما را برای ثبت کردن مطالب خود در گوگل را افزایش دهید.
این ابزار به شما گزارش ها و داده ای ارائه می دهد که می توانید به کمک آن ها بفهمید کدام صفحات سایت شما چگونه در نتایج گوگل نمایش داده می شود.
حتی این ابزار به گونه ای پیشرفته است که اطلاع می دهد کاربر چه چیزی جستجو کرده است و سایت شما در گوگل با استفاده از آن کلمه نمایان شده است و یا اینکه اغلب چه لینک هایی از سایت شما کلیک داشته است.
این آمارهایی که در اختیار شما قرار می گیرد می تواند به شما کمک کند تا بر روی مطالب برتر سایت مانور بهتری دهید و مطالب قدیمی سایت را بهینه سازی کنید و استراتژی مناسبی را برای محتوا سایت شما طراحی کند.
وب مستر تولز گوگل به شما اجازه می دهد تا نقشه سایت XML از سایت وردپرس خود ثبت کنید و محتوای شما سریع تر در نتایج گوگل نمایش داده شود.
همچنین به هنگامی که موتور جستجوگر گوگل نتواند سایت شما را بررسی کند،به شما یک اطلاع می دهد.

نمونه آمارهای وب مستر تولز گوگل

 

آموزش اضافه کردن سایت وردپرس به وب مستر تولز گوگل

کافی است با استفاده از حساب کاربری گوگل / جیمیل که در اختیار دارید در وب سایت وب مستر تولز گوگل وارد شوید و پس از آن سایت خود را وارد کنید و گزینه add new site را کلیک کنید.
در قسمت بعد از شما می خواهد تا ثابت کنید که صاحب سایت مذکور هستید و با استفاده از یک فایل اچ تی ام ال که باید در root سایت آپلود کنید،می توانید ثابت کنید که شما صاحب سایت هستید.
شما می توانید برای راحتی کار از پلاگین Insert Headers and footers را نصب کنید و فعال کنید.
پس از آن به پنل مدیریت وردپرس خود وارد شوید و گزینه Settings و پس از آن Insert Headers and footers را انتخاب کنید و کدی که وب مستر تولز گوگل در اختیار شما قرار داده است را در آن جا قرار دهید و سپس ویرایش های اعمال شده را ذخیره کنید.
پس از آن به وب مستر تولز برگشته و گزینه Verify site را کلیک کنید تا ثابت شود شما صاحب سایت هستید.
اگر شما از پلاگین های سئو وردپرس نظیر Yoast SEO استفاده می کنید،می توانید به راحتی در بخش Meta tag کد مذکور را در آن جا کپی کنید و پس از آن به گوگل وب مستر مراجعه کنید.کد اختصاصی گوگل برای اثبات صاحب سایت بودن

 

پس از آن که سایت خود را تایید کردید،تنها کاری که مانده است انجام بدهید این است که نقشه سایت XML را به گوگل اضافه کنید.
شما با رعایت نکات ذکر شده و انجام دادن قدم به قدم گام های ذکر شده به راحتی می توانید سایت وردپرس خود را در وب مستر تولز گوگل به ثبت برسانید و از مزایای آن بهره مند شوید!.

 

چنانچه سوالی یا مشکلی در ثبت وب سایت خود داشتید در بخش نظرات بپرسید حتما پاسخگوی شما خواهیم بود

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شود. ( ورود - عضویت )
Loading...

نظرات (0)

عضویت در کانال تلگرام فنیکس