Loading...

بهترین ساختار برای آدرس دهی در وردپرس

محمد جواد 2 سال پیش بدون نظر 981 بازدید
Loading...
از 2 رأی

شاید تاکنون از وبسایت های مختلفی را بازدید کرده باشید. این وبسایت ها با سامانه های مدیریت محتوای مختلفی طراحی شده اند. یکی وردپرس، یکی جوملا، گاهی سامانه های اختصاصی و.... .

در هرکدام از این سامانه های مدیریت محتوا، مدیر وبسایت می تواند ساختار دلخواه خود را برای URL وبسایت خود انتخاب کند. گاهی اوقات این URL ها برمبنای اعداد هستند، گاهی اوقات حروف، تاریخ و بسیاری از فرمت های دیگر در انتخاب ساختار آدرس سایت دیده  می شود. اما سوال اساسی اینجاست که به راستی کدام یک از این ساختارها برای سئوی سایت شما مناسب است. وبسایت های وردپرس که بسیار کاربردی هستند نیز از قاعده مستثنی نیستند و باید برای آن ها نیز آدرس مناسبی را در نظر گرفت.

 

در این مقاله خواهید خواند:

 

چه ساختاری برای سئو مناسب است؟

انتخاب ساختار مناسب برای سئو سایت های وردپرس خیلی موثر است. یک ساختار مناسب برای سئو، ساختاری است که کلماتی از متن را به وضوح داخل آدرس URL می آورد! به آدرس زیر نگاه کنید:

https://www.example.com/how-to-install-wordpress/
https://www.example.com/common-wordpress-errors-and-how-to-fix-them/

این آدرس که از تعدادی کلمات معنی دار ساخته شده، به راحتی قابل خواندن بوده و شما می توانید به راحتی محتوای مطالب آن را حدس بزنید.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چه ساختار آدرسی مناسب نیست. یک نمونه با هم ببینیم:

http://example.com/archives/123

در این آدرس کاربر نمی تواند محتوای سایت را حدس بزند و این اعداد کاملا بی ربط با متن و محتوا انتخاب شده اند.

برای بهتر شدن سئو می توانیم الگوی ساختار خود را مانند مثال بالا تنظیم کنید، برای این کار از طریق منوی تنظیمات یا Setting به قسمت پیوندهای یکتا یا Permalinks بروید و آن را بر روی نام نوشته قرار دهید، یا حالت دلخواه خود، فقط فراموش نکنید که از ساختار بالا در آن استفاده شده باشد.

 

یک نکته مهم برای قدیمی تر ها!

اگر حدود شش ماه یا بیشتر است که وبسایت وردپرس خود را راه اندازی نموده اید و از حالت ساختار تاریخ در لینک های خود استفاده می کردید از پیوندهای یکتا استفاده نکنید. چرا که با استفاده از این گزینه بازنشر مطالب خود را در شبکه های اجتماعی از دست خواهید داد و احتمال دارد رتبه بندی سئوی شما نیز از بین برود. اگر مجبورید این کار را انجام بدهید باید از قابلیت ریدایرکت استفاده کنید که این کار نیاز به مقداری تجربه دارد. البته با این کار باز هم بازنشر مطالب در شبکه های اجتماعی را از دست می دهید.

 

 

محمد جواد

کارشناس ارشد مکانیک. مسلط به زبان های انگلیسی و عربی. نویسنده، مترجم و ايده پرداز در حوزه آي تي.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شود. ( ورود - عضویت )
Loading...

نظرات (0)

عضویت در کانال تلگرام فنیکس