Loading...

چه موقع سایت شما  توسط ربات های گوگل خوانده می شود؟

محمد جواد 1 سال پیش بدون نظر 702 بازدید
Loading...
از 1 رأی

یکی از نکات مهمی که برای مالکان وبسایت ها، برنامه نویسان و به طور کلی کسانی که با وبسایت ها سر و کار دارند موضوع سئو است. در تعدادی از مقالات که آن ها را برای شما در فنیکس بارگذاری نموده و خواهم نمود به این موضوع پرداخته ام. اما در این مقاله می خواهم به یک نکته ریز و مهم در مورد موتورهای جست و جو بپردازم.

موتورهای جست و جو با استفاده از ربات های خود، به مرور وبسایت ها را شروع به خواندن می کنند. این موضوع در وبسایت های وردپرس به تنظیماتی بستگی دارد.

 

تنظیمات آشکار نمودن وبسایت برای ربات موتورهای جست و جو

در قسمت مدیریت سایت یا built-in گزینه ای وجود دارد که شما وقتی می خواهید تعمیرات و تغییراتی روی وبسایت خود انجام دهید این گزینه را فعال می کنید تا وبسایت وردپرس شما از دید ربات های موتورهای جست و جو پنهان بماند تا با خیال راحت به کارتان برسید! مثلا می خواهید تعمیراتی اساسی روی قسمتی از سایت انجام دهید یا می خواهید پوسته وبسایت وردپرس خود را به کلی تغییر دهید. یا اختلالی در سایت شما بوجود آمده که ممکن است کمی رفع نمودن آن طول بکشد. برای همین خوانده شدن سایت شما توسط ربات موتورهای جست و جو و در نتیجه وارد شدن کاربر و مواجهه با مشکلات زیاد قالبی که نیاز به ویرایش داشته یا سروری که سایت شما را کند کرده و نیاز به تنظیمات دارد خیلی جالب نیست!

گاهی اوقات به صورت غیرعمدی فراموش می کنید این گزینه را غیر فعال کنید. مثلا یادتان می رود پس از تعمیرات سایت وردپرس خود دوباره وبسایت خود را در معرض دید ربات های وردپرس قرار دهید! پس سراغ آن بروید و همین الان تنظیمات مربوطه را جک کنید. برای این کار به راحتی می توانید وارد قسمت ادمین وبسایت خود شوید و در قسمت تنظیمات یا Setting وارد قسمت خواندن یا Reading شوید.
در این قسمت گزینه نمایش به موتورهای جست و جو یا Search engine visibility را چک کنید. گزینه از موتورهای جست و جو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکند یا Discourage search engines from indexing this site نباید تیک خورده باشد. ذخیره کردن را تغییرات را فراموش نکنید.

به همین سادگی در این مقاله یکی از نکات ساده، مهم ولی کاربردی برای وبسایت های وردپرس را خدمت شما بیان کردیم.

با مطالب دیگر ما همراه باشید!

 

محمد جواد

کارشناس ارشد مکانیک. مسلط به زبان های انگلیسی و عربی. نویسنده، مترجم و ايده پرداز در حوزه آي تي.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شود. ( ورود - عضویت )
Loading...

نظرات (0)

عضویت در کانال تلگرام فنیکس