Loading...

11 نکته مهم برای سئو وردپرس جهت بهینه سازی مطالب

امیر حسین حبیبی 11 ماه پیش بدون نظر 687 بازدید
Loading...
از 1 رأی

سئو وردپرس یکی از مهم ترین مباحث وب مستری است و بسیاری از بازدیدکنندگان از ما می خواهند تا نکاتی را جهت بهینه سازی پست های سایت ارائه دهیم تا جایگاه بهتری در موتورهای جستجوگر داشته باشند. بهترین زمانی که می توانید سئو وردپرس مطالب را انجام دهید،زمانی است که شما در حال ساخت آن محتوا هستید و هر زمانی که فکر کردید یک مطلب قدیمی به صورت اشتباهی سئو شده است،می توانید برگردید و سئوی آن را مجددا انجام دهید.

سئو وردپرس برای مطالب سایت از مهم ترین مسائل اساسی است زیرا رابطه مستقیمی با نشان دادن مطالب سایت در موتورهای جستجوگر دارد و شما هر چقدر آن را بهینه تر تولید کنید مطمئنا می توانید از طریق آن بازدیدهای بیشتری کسب کنید.

ما در این مقاله به شما یاد خواهیم داد که چگونه می توانید سئو وردپرس را به صورت اصولی پیش ببرید و چگونه می توانید پست ها و مطالب سایت را همانند یک شخص سئو کار حرفه ای انجام دهید.

نکاتی که قرار است برای شما در زمینه سئو وردپرس ذکر شود، نکاتی است که برای سایت خودمان در حال اجرا است و از آن نتیجه مثبت گرفتیم.

 

در این مقاله میخوانید :

 

محتوای اختصاصی سایت با کلمات کلیدی مناسب برای سئو وردپرس

بسیاری از افراد تازه کار دنیای وردپرس، بر اساس حدس و گمان هایی که می زنند اقدام به ایجاد تاپیک در سایت می کنند و برای بازدیدکنندگانی که دارند اقدام به تولید محتوای دلخواه کاربر می کنند.
لازم است به شما بگوییم که نیاز نیست حتما چشم بسته اقدام به تولید محتوا کنید در حالی که شما می توانید با تحقیق بر روی یک کلمه کلیدی بدانید دقیقا مخاطب شما از سایتی که در حال بازدید است چه می خواهد!.
تحقیق بر روی کلمه کلیدی تکنیکی است که نویسندگان مطالب و متخصصین سئو استفاده می کنند و به آن ها کمک می کند تا بتوانند بدانند یک مخاطب از سایت چه انتظاری دارد و دوست دارد چه مطالبی بخواند!

پس از آن که شما کلمات کلیدی مناسب سایت خود را پیدا کردید می توانید از آن ها به عنوان یک محتوا استراتژی استفاده کنید و مطمئنا می توانید مطالبی را تولید کنید که مورد پسند همگان قرار گیرد و سئو وردپرس را انجام دهید.

برای پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب و همچنین تحقیق بر روی کلمات کلیدی موردنظر پیشنهاد ما به شما استفاده از SEMRush و Ahrefs است.

شما می توانید با استفاده از سرویس های ذکر شده، موقعیت مکانی یک کلمه کلیدی مخصوص سئو وردپرس و تولید محتوا را دنبال کنید و کلمات کلیدی مختلفی را بررسی کنید.

حقیق بر روی کلمات کلیدی

 

انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب به عنوان کلمه کلیدی اصلی سایت

پس از آنکه کلمات کلیدی مناسب سایت خود را پیدا کردید حال باید یکی از آن ها را به عنوان کلمه کلیدی اصلی قرار دهید و بتوانید بر روی آن کلمه کلیدی در گوگل بدرخشید!

دقت کنید کلمه کلیدی را مورد هدف قرار دهید که نگاه کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما به آن باشد.
اگر شما از پلاگین سئو وردپرس Yoast SEO استفاده می کنید در قسمت تنظیمات SEO می توانید کلمه مورد توجه و یا Focus Keyword را انتخاب کنید و تاثیر آن را بر روی محتوایی که تولید می کنید ببینید.

پس از آن شما باید به دنبال کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی باشید تا سئو وردپرس را انجام دهید.

راحت ترین راه پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط این است که در گوگل کلمه کلیدی اصلی سایت را وارد کنید و در انتهای سایت گوگل کلمات کلیدی مرتبط را مشاهده نمایید.

سعی کنید این کلمات کلیدی مرتبط را در پست هایی که تولید می کنید به کار ببرید تا هم سئو وردپرس را انجام داده باشید و هم اینکه کلمه کلیدی اصلی تغذیه شود و شانس بیشتری برای دیده شدن با آن کلمه کلیدی پیدا کنید.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

 

نوشتن عنوان مطلب به صورت جذاب

به هنگامی که شما در حال نوشتن مطلب هستید،عنوان مطلب مناسب یکی از مهم ترین فاکتورهای ربات موتورهای جستجوگر است!.
یک عنوان جذاب می تواند هم در گوگل و هم نزد بازدیدکنندگان محبوب شود.
به هنگامی که کاربران بر روی آن پست کلیک می کنند مطمئنا گوگل متوجه این مسئله خواهد شد و بهای بیشتری به مطلب شما خواهد داد و شما یکی از فاکتورهای سئو وردپرس را به درستی انجام دادید.

سعی کنید همیشه از کلمه کلیدی اصلی و یا کلمات کلیدی مرتبط به هنگام نوشتن مطلب استفاده کنید تا سئو وردپرس را به خوبی به کار برده باشید.

برای نوشتن یک عنوان جذاب برای محتوای تولید شده،سعی کنید از کلمات قدرتمند استفاده کنید تا کاربر ترغیب به کلیک بر روی آن شود.

 

برای سئو وردپرس،عادت به لینک دهی داخلی داشته باشید!

مدتی که کار تولید متحوا را انجام دادید و سایت شما به اندازه کافی مطلب داشت و سئو وردپرس را به خوبی انجام دادید، زمان آن رسیده است تا شما در مقاله ها،به دیگر مقاله های سایت لینک دهی داخلی انجام دهید تا کاربر اطلاعات بیشتری کسب کند و همچنین بازدید از مطالب سایت شما بیشتر شود.

همانگونه که ذکر شد می توانید به راحتی با استفاده از لینک دهی داخلی، پست های قدیم و جدید را به همدیگر ربط دهید و به مطالب قدیمی سایت بازدید ببخشید.

 

اضافه کردن عکس و ویدئو به پست های سایت

موتورهای جستجوگر، علاوه بر اینکه محتوای شما را بررسی می کنند، به دنبال عکس و تصاویر در سایت شما خواهند بود و اگر بتوانند فایل رسانه (عکس،فیلم،صدا،فایل) را مشاهده کنند مطمئنا جایگاه بهتری در گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر خواهید داشت.

پس از این جهت سعی کنید که بین پاراگراف ها برای سئو وردپرس حتما از عکس استفاده کنید.

دقت کنید که شما هرگز نباید به صورت مستقیم یک فیلم را در سایت وردپرس آپلود کنید زیرا وردپرس به اندازه کافی برای این کار بهینه نیست و ممکن است زمان Load سایت برای کاربر بسیار افزایش پیدا کند و قید دیدن مطالب را بزند،از این جهت بهتر است که از هاست های اشتراکی جهت نمایش ویدئو در سایت استفاده کنید.

استفاده از عکس در سایت وردپرسی

 

اضافه کردن توضیحات متا به پست های سایت برای سئو وردپرس

توضیحات متا یک متا تگ HTML است و شما می توانید برای هر یک از صفحات سایت ایجاد کنید و به شما اجازه می دهد تا یک توضیح کوتاهی در رابطه با مطلب تهیه شده بنویسد و در موتورهای جستجوگر به مخاطبین نمایش داده شود.

ما پیشنهاد می دهیم برای تمامی مطالب سایت خود از توضیحات متا استفاده کنید زیرا شانس گرفتن جایگاه بهتر در گوگل بیشتر خواهد شد.

از آن جایی که مردم ابتدا در گوگل جستجو می کنند و قبل از کلیک بر روی یک سایت، توضیحات متا را مطالعه می کنند،بهتر است یک متا خوب و جذاب برای سئو وردپرس بنویسید تا کاربر ترغیب به کلیک شود.

توضیحات متا برای سئو وردپرس

 

نوشتن یک مقاله ساده و روان

خواندن راحت یکی از فاکتورهای مهم موتورهای جستجوگر است و اگر مطالبی که شما تهیه می کنید به سادگی قابل خواندن باشد مطمئنا جایگاه بهتری به خود خواهد گرفت.

هنوز که هنوز است، صفحه موبایل و کامپیوتر برای مطالعه مناسب نیست و نتوانستند که آن را بهینه کنند.

جهت نوشتن یک مقاله ساده و روان و مناسب سئو وردپرس، می توانید از پاراگراف های کوتاه،جملات کوتاه،استفاده از Heading و لیست استفاده کنید تا کاربر بهتر بتواند مطالعه کند.

 

استفاده از دسته بندی و تگ مناسب جهت سازمان دهی مطالب

دسته بندی ها و تگ ها به شما کمک می کنند تا بتوانید پیدا کردن محتواها برای خود و دیگر کاربرانی که به سایت شما سر می زنند راحت تر کند.

بسیاری از کسانی که تازه با دنیای وردپرس آشنا شدند متاسفانه درک درستی از ایجاد دسته بندی و تگ گذاری ندارند برای سئو وردپرس ندارد، از این جهت بهتر است راه اصولی آن را پیدا کنند.

برای مثال اگر وب سایت شما در رابطه با کتاب است،شما باید انواع دسته بندی همانند کتاب فلسفی،زندگی نامه و... داشته باشید و هر کتاب را در دسته مشخص خود قرار دهید.

 

قطعه قطعه کردن مطالب

گوگل سعی دارد تا به سرعت به سوالات کاربران پاسخ دهد و شما با ایجاد کردن Snippet می توانید شانس خود را برای پذیرش در قسمت جواب سریع گوگل به دست آورید.


شما می توانید با استفاده از لیست کردن موارد،استفاده از Heading،نوشتن تیتر مناسب برای پاراگراف ها به راحتی مطالب خود را قطعه قطعه کنید.

قطعه قطعه کردن مطالب سایت

 

نوشتن مطالب به صورت کاربردی و گسترده

مطالب را به صورت گسترده و وسیع بنویسید!، به هنگامی که یک کاربر وارد سایت شما می شود،دوست ندارد سایت دیگری را برای اطلاعات بیشتر بررسی کند و می خواهد به تمامی اطلاعات دست پیدا کند.
پس نه گوگل و نه کاربران از مطالب کوتاه خوششان نمی آید.

گوگل همیشه به دنبال این بوده است تا بهترین نتیجه ها را به کاربران نمایش دهد از این جهت بهتر است که مطالب را گسترده بنویسید تا مورد توجه گوگل قرار بگیرید و همچنین به هنگامی که مطالب را گسترده می نویسید مطمئنا دستتان برای استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و اصلی باز است و می توانید به خوبی در مطالب قرار دهید.

 

بهینه سازی مطالب قدیمی سایت

بسیاری از کسانی که به تازگی با سئو وردپرس آشنا شده اند، فراموش می کنند مطالب قدیمی سایت را بهینه کنند.
در این جا برای شما چندین نکته ذکر کردیم که می توانید با عمل کردن به آن، مطالب قدیمی سایت را بهینه سازید.

  • پخش مطالب قدیمی سایت در شبکه های اجتماعی، با این کار عملا شما باعث شدید تا بازدید مطالب بالا رود و مجددا جایگاهی را در گوگل به دست آورید.
  • اضافه کردن لینک های داخلی،به هنگامی که یک مطلب جدیدی را تولید کردید، بد نیست به مطالب قدیمی سایت ربط دهید.

بهینه سازی مطالب قدیمی سایت

پیشنهاد ما به شما برای سئو وردپرس این است که مطالب قدیمی را نیز بهینه کنید تا جایگاه بهتری در گوگل داشته باشید.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شود. ( ورود - عضویت )
Loading...

نظرات (0)

عضویت در کانال تلگرام فنیکس